اخبار سیاسی

معاون گوایدو بازداشت شد

نیروهای اطلاعاتی ونزوئلا معاون رئیس مجلس ملی که اپوزیسیون بر آن کنترل دارند، را بازداشت کردند.

28 تیر 1398

یک میلیون گونه جانوری و گیاهی در معرض نابودی است

تهران- خبرنگاران- بر اساس گزارش سازمان ملل، نابودی بی سابقه تنوع زیستی در سراسر دنیا، تهدید جدیدی برای انسان محسوب می گردد.

27 تیر 1398

سی ان ان: ترامپ با مشاورانش درباره ونزوئلا اختلاف نظر دارد

تهران - خبرنگاران - سی ان ان گزارش داد: در حالی که رئیس جمهوری آمریکا به در پیش دریافت رویکردی احتیاط آمیز درباره تحولات ونزوئلا تمایل دارد، بعضی دستیاران ارشد و تندروی وی با سرسختی خواهان دخالت نظامی واشنگتن در این کشور آمریکای لاتین هستند.

26 تیر 1398

تاکید کمسیر انرژی اتحادیه اروپا بر حفظ برجام

به گزارش خبرنگاران به نقل از کونا (KUNA)، میگل آریاس کانیته کمیسر انرژی اتحادیه اروپا، در کنفرانس خبری متشرک با وزیر انرژی ایالات متحده، از اقدام آمریکا در لغو معافیت کشورهای خریدار نفت ایران انتقاد نموده و گفت موضع اروپا در این زمینه با آمریکا متفاوت...

25 تیر 1398

لویی جرگه مشورتی صلح افغانستان شروع شد

لویی جرگه مشورتی صلح افغانستان از صبح امروز دوشنبه در این کشور شروع شد.

23 تیر 1398

تفاهم نامه همکاری دو فدراسیون هندبال ایران و کرواسی امضاء شد

به گزارش خبرنگاران، به دنبال حضور رئیس کمیته ملی المپیک کرواسی و هیأت همراه در ایران، صبح امروز این هیأت به همراه رئیس فدراسیون هندبال این کشور در محل فدراسیون هندبال ایران حاضر شده و تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

22 تیر 1398

آمریکا، روسیه را با استقرار ناوهایش در دریای مدیترانه تهدید کرد

سفیر آمریکا در مسکو معتقد است که قدرت نمایی گروه ناوهای آمریکایی در دریای مدیترانه، ارسال علامتی واضح برای روسیه است تا از اقدامات بی ثبات کننده خود در سراسر دنیا دست بردارد.

20 تیر 1398

رفتار اینستاگرام در تضاد با فلسفه شبکه های اجتماعی است

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز ملی فضای مجازی، در سال های اخیر اقدامات سلطه طلبانه و مداخله جویانه دولت آمریکا به حوزه فضای مجازی نیز تسری پیدا کرده و با اعمال فشار بر نهادها و مراجع بین الملی، نفوذ در سکوها، خدمات و شبکه های اجتماعی و تلاش برای انحصار...

17 تیر 1398

تأکید بر همکاری بیشتر بین جمهوری آذربایجان و روسیه

معاون رئیس مجلس روسیه و دبیر شورای عمومی حزب روسیه متحد آندره تورچاک که همراه با هیئت مجلسی روسیه در باکو به سر می برد توسعه همکاری های مشترک بین مسکو و باکو را بسیار سودمند خواند.

16 تیر 1398

وزارت دادگستری آمریکا: آسانژ به 5 سال زندان محکوم می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، وزارت دادگستری آمریکا امروز پنجشنبه گفت که جولیان آسانژ بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس به اتهام خیانت در ارتکاب نفوذ در سیستم کامپیوتری و هک سیستم ها به یاریِ چلسی منینگ (Chelsea Manning) متهم شناخته شده است.

14 تیر 1398

مهلت اتحادیه اروپا به نخست وزیر انگلیس برای برگزیت

رهبران اتحادیه اروپا خاتمه به بریتانیا 6 ماه دیگر فرصت دادند تا از این بلوک سیاسی و مالی خارج گردد.

14 تیر 1398

حمایت از پژوهشگران و فناوران جانی تازه می گیرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ایمان افتخاری درباره فعالیت های این مرکز در امسال مطرح کرد: برنامه ریزی و اقدامات پیش بینی شده در صندوق برای آینده به گونه ای است تا این نهاد به مجموعه ای نقش آفرین در سیاستگذاری علم و فناوری...

13 تیر 1398

فیس بوک به تبعیض متهم شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس، دولت فدرال آمریکا فیس بوک را متهم به تبعیض نموده است. طبق اسناد موجود فیس بوک متهم است به صاحبان مسکن و آژانس های املاک اجازه داده به طور سیستماتیک گروه های مختلف افراد مانند افراد غیر مسیحی، مهاجران و اقلیت های...

10 تیر 1398

مردم سیمین شهر و روستاهای حاشیه گرگانرود در گمیشان خانه های خود را تخلیه کنند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: از مردم سیمین شهر و روستاهای اطراف گمیشان می خواهیم که امشب (جمعه، 2 فروردین) خانه هایشان را تخلیه کنند و به سکونتگاه های امن بروند.

8 تیر 1398

رویکرد بحران ساز آمریکا در ونزوئلا با تحت فشار گذاشتن مردم

تهران - خبرنگاران - قطع گسترده برق در سراسر ونزوئلا در حالی همچنان ادامه دارد که دولت کاراکاس ، واشنگتن را به خرابکاری و حملات سایبری در تاسیسات برقی متهم نموده است. به نظر می رسد دولت ترامپ با رویکرد تحت فشار گذاشتن مردم ونزوئلا جهت جدیدی را در راستای...

4 تیر 1398

گوایدو برای مادورو خط ونشان کشید؛ فشارها تازه آغاز شده است

ایسنا نوشت: رهبر اپوزیسیون ونزوئلا وعده داد که فشارها بر رئیس جمهوری این کشور را افزایش دهد.نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا هم در مقابل قول داد اقلیت دیوانه ای که می خواهد او را از قدرت کنار بزند را شکست دهد.

2 تیر 1398

واکنش وزیر دفاع ونزوئلا به تحریم های آمریکا

به گزار ش خبرنگاران به نقل از آناتولی، ولادیمیر پادرینو لوپز (Vladimir Padrino López) وزیر دفاع ونزوئلا در واکنش به وضع تحریم ها توسط آمریکا علیه مقامات این کشور، رویکرد واشنگتن در این زمینه را به سُخره گرفت و اظهار داشت: دستور ارسال فیش حقوقی همه ژنرال ها و دریاسالاران...

1 تیر 1398

موضع بی طرف گوترش در قبال بحران ونزوئلا

دبیرکل سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد: ما در قبال بحران ونزوئلا حامی هیچ کدام از طرفین این کشور نخواهیم بود.

18 خرداد 1398

نرخ جدید پارکینگ های عمومی پایتخت تصویب شد

به گزارش خبرنگاران، اعضای شورای شهر تهران در نوبت عصر جلسه علنی خود لایحه اصلاحیه مصوبات معین نرخ ورودیه و حق توقف پارکینگ های عمومی شهر تهران و معین نرخ توقف پارکینگ های عمومی و نرخ عوارض پارک حاشیه ای را آنالیز کردند.

17 خرداد 1398

نقوی حسینی: برقراری SPV امتیاز مهمی برای ایران است

یک عضو کمیسیون ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر SPV برقرار گردد امتیاز مهمی برای ایران خواهد بود و نشان می دهد اروپا از مدار آمریکا خارج شده است.

13 خرداد 1398
تعداد: (32)